Siauros skaros – baktuso mezgimas (puikiosios angoros mezgimo siūlai)

Jei mūsų mamų laikais, moterys ant kaklo (o beje ir ant galvos) rišosi tik trikampes skaras arba šalikus, tai šiais laikais kaklui skirti aksesuarai yra tokių neįtikėtinų formų ir dar keistesnių pavadinimų, kad ne visus ir mokame pavadinti. Ta pati bėda mane ištiko ir šį katrą. Žinau tik, kad tai, ką numezgiau, tinka kaklui ar pečiams apgaubti, bet kaip pavadinti – nežinau. Tebūnie tai siaura skara/šalikas ir jos  mezgimas.

Skaros baktuso mezgimas

Jau kuris laikas man į akis patekdavo įvairiausios skaros, megztos nuo vieno iš kraštų. Labai kirbėjo mintis išbandyti skaros baktuso mezgimą. Įdomu, kaip išgaunama forma, kaip išgaunamas vos vos išlenktas vidinis kraštas. Šiek tiek pasidomėjus, apžiūrėjus kelias nuotraukas, paslaptis atsiskleidė. Pasirodo, tame nėra jokios mistinės paslapties, tik kas antroje eilėje sumezgamos dvi paskutinės akys ir tai nulemia, kad kraštas vos lengvai sukasi. Na o kad nuolat siaurinamas daiktas, galų gale supanašėtų su skara, akivaizdu, kad reiks pridėti akių kitame krašte. Taigi, tame krašte pridedamos akys kiekvienoje eilėje. Štai ir visa skaros baktuso mezgimo konstruktyvo paslaptis.

Siūlai

Na o jau spalvų derinimas, spalvų eiliškumas ar mezgamų siūlų pasirinkimas, tai tik naujas patyrimo džiaugsmas. Šį kartą pasirinkau margąjį siūlą: Borgo de Pazzi Angorą, kuris kaip tyčia sukurtas specialiai skaroms. Jis plonas, bet purus ir lengvas, o dėl angoros pluošto dar ir be galo šiltas. Pasirinkus angorą, reikėjo pasirinkti panašų vienspalvį pluoštą, kad atitiktų vienas kito siūlo storį. Akyse iškart stovėjo Katia Merino baby. Čia turbūt lemiamą vaidmenį suvaidino spalva. Prie margos angoros, norėjosi ramios ir sodrios tamsiai raudonos spalvos, kurią radau Katia Merino Baby kolekcijoje. Tikrąjį pasirinkimo gerumą įvertinau jau megzdama. Merino siūlas plonas, bet tamprus ir aišku minkštas, bet visai kitaip minkštas nei Angora. Vienu žodžiu viskas puikiai suderėjo, atitiko vienas kitą ir smagiai susimezgė į vieną ilgą kaklo šaliką.

Kas turite ūpo, kviečiu išbandyti. Fotografuodama galvojau ne tik apie meną, bet ir apie mezgėjų smalsumą, kad būtų galima įsižiūrėti ir atkartoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *