Angora

Pakalbėkime apie angorą. Apie tą angorą, kuri yra angorų triušių vilna, o ne apie tą angorą, kuri yra angoros ožkų vilna ir kuri iš tiesų yra mohera, o ne angora.

Angora

Tai gi angora. Iš pradžių šiek tiek apie siūlą Borgo de’Pazzi ANGORA (angora su poliamidu ir vilna) http://nuogosavys.lt/produktas/borgo-depazzi-angora-angora-40-poliamidas-40-vilna-20/.

  • Sudėtis: 40% angoros, 40% poliamido, 20% vilnos
  • Svoris/ilgis: 50g/250 m.
  • Virbalų/vašelių dydis: 3-3.5 mm

Šie siūlai Angora – tai ypatingai minkšti, ploni ir todėl labai lengvi, kurių paletė žaviai marga. Siūlas spindi prabanga ir spalvomis. Jis margas, o spalvos keičia vieną kitą dažnai, todėl marginimo eilės nesusidaro. Labiau gal ima formuotis dažnos vienos spalvos salelės. Dėl savo margumo, sumegztas siūlas net ir paprasčiausiu raštu keri akį. Šie siūlai puikiai tinka lengviems (bet labai šiltiems) megztukams, sudėtingiems aksesuarams ir subtilioms detalėms. Ir svarbiausia žinia, kad Borgo de Pazzi Angora yra gaminama etiškai elgiantis su gyvūnais.

Oi, atsiprašau, svarbiausia žinia yra kaina. Taigi, svarbiausia žinia mezgėjams (o gal pirkėjams) yra Angoros siūlo kaina. Šis prabangus siūlas yra ne toks ir brangus. Jis priklauso II kainos efektyvumo klasei (šią klasę skaičiuojame kainą padalinę iš siūlo ilgio, nes kaip žinia, kuo ilgesnis siūlas kamuoliuke, tuo mažiau kamuoliukų reikės mezginiui). Tad šiame Angoros siūlo 50 g kamuoliuke yra 250 m. Pripažinkime, tikrai daug. Tad jūsų mezginiui reikės gan ekonominio skaičiaus kamuoliukų.

Štai pasigėrėkite, kaip dailiai atrodo megztukas iš Borgo de Pazzi Angoros.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.borgodepazzi.com/free-knitting-patterns-with-borgo-de-pazzi-quality-yarns/lets-knit-a-warm-sweater-with-angora

Apie kainodarą ir angoros kainą

Ir visgi, kas ta angora, kuo ji tokia ypatinga ir kodėl taip yra svarbu etiškas elgesys su gyvūnais, kai kalbama apie angorą.

Pavartę internetinius šaltinius, randame „Angoros vilna”. Apie ją rašo: tai viena iš švelniausių ir ploniausių vilnos rūšių. Būtent dėl to, kad angoros vilna yra plona, dažnai ji yra maišoma su kitais audinių pluoštais, tam kad drabužis būtų tvirtesnis. Angoros triušių plauko ilgis gana didelis, jis siekia apie 6-7 cm. Nuo vieno angoros triušio per metus gaunama apie 1 kg vilnos. Apie 90% angoros vilnos gaunama iš Kinijos, kur žiaurus elgesys su gyvūnais nėra baudžiamas, tad daugumoje fermų jų kailis yra pešamas rankomis triušiams būnant sąmoningiems. Dalis iš jų nuo skausmo miršta, likę gyvi metami atgal į narvus. Angoros triušiai yra auginami nuo dvejų iki penkerių metų, o jų kailis pešamas kas du-tris mėnesius. Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/vilnos-pramone-kankinami-ir-nuo-salcio-mirstantys-gyvunai.d?id=65081155

Pasirodo žiaurus elgesys su tais gyvūnais, kurie naudojami pramonėje, yra labai dažnas reiškinys. Nes pramonė, siekdama didesnio našumo, ima taupyti laiką galvijų kirpimui, pešimui, taupyti gardus, o ir šiaip menkai apmokami šio sektoriaus darbuotojai būna prikaupę savyje daugiau žiaurumo, kuris išsiveržia net labai nemotyvuotomis formomis. Tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl kai kurie gamintojai angoros siūlus parduoda pigiau, nei kiti.

Kiti rinkodaros burtai ir angora

Bet pasirodo yra ir dar viena priežastis, kodėl angoros vardu vadinami siūlai pas kai kuriuos gamintojus yra pigesni. Kol buvau buitine vartotoja ilgai neskyriau „angora“ ar „angora (mohera)“. Buvau patyrusi tik tiek, kad angora keistas siūlas, ne per labiausiai kokybiškas ir veliasi, burbuliuojasi, na vienu žodžiu, tinkamas taupant.

Bet pasirodo angora vadinama triušių vilna, o mohera vadinama angoros ožkų vilna. Aš šį triuką atradau tik atsitiktinai pastudijavusi siūlų, kurie vadinosi ANGORA etiketę. Siūlai vadinasi Angora, o sudėtyje nėra angoros. Kaip čia taip? Juk negali gamintojas meluoti? Tiesa, tie gamintojai dažniausiai – turkai. Tai gal gali? Pasirodo jie labai daug ir nemeluoja, tik truputį pagražina realybę. Tai gan įprastas gamintojų triukas, truputį nepasakyti tiesos ir pavadinti savo produktą geresnio produkto vardu. Nors nereikia neigti, mohera irgi yra puikus pluoštas, bet visgi tai jau kitaspluoštas, kitos jo savybės ir kitoks grožis. Tad dabar jau man ramu, kad mano bloga patirtis buvo labiau susijusi su klaidinga rinkodara, nei su prasta angoros siūlo kokybe.

Angora patyrė tą patį, ką patiria ir sviestinių raguolių gamintojai. Skaniausias sviestinis raguolis prekybos centre kainuoja 39-49 cnt priklausomai nuo įdaro, o kepyklėlėje 1.29 euro. Kokia neteisybė, gal net apiplėšimas. Pasirodo visai ne: pirmasis raguolis be sviesto, o antrasis su sviestu. Štai ir visa rinkodaros paslaptis.

Angoros gydomosios savybės

Jei jau skyrėme šį straipsnį angoros liaupsėms, negalime nutylėti angoros gydomųjų savybių. Angora naudojama net ortopedijoje. Dėl angoros vilnos šildomųjų savybių, gaminami kelio, alkūnės, klubų įtvarai, kurie atpalaiduoja raumenis ir stimuliuoja cirkuliaciją taip sumažindami sąnarių skausmą.