Medvilnės palaidinė mergaitei

Apie medvilę

Nepasakysiu nieko naujo, kad vasarai geriausias pluoštas yra medvilnė. Medvilnė – vėsus pluoštas, tad vasara su ja bus jaukiai vėsu. Be to tai laidus drėgmei pluoštas. Tad medvilnė yra visų vasarinių siūlų sudedamoji dalis.

Be abejo, geriausias variantas yra medvilnė be jokių priedų. Natūralumas visada laimi. Visgi ir medvilnės siūlai gali būti ne tik giriami, bet ir kritikuojami. Dėl ko aš vengiu medvilnės, tai tik dėl vienos jos savybės, kad nešiojama medvilnė įgyja kūno formą, tai yra rankovių alkūnių vieta pratįsta, jei tai suknelė, tai išsisėdi “užpakalis”. Kita vertus, gal ir neverta kritikuoti, nes išskalbus, daikto formos vėl atsistato ir vėl atrodo kaip naujas. Ir taip nuolat. Sunešiot nėra lengva. Tai tikrai patvarūs siūlai mezgimui ir nešiojimui.

Kartelį buvau net nustebusi, išgirdusi gan kritiškus atsiliepimus apie medvilnės siūlus iš internaučių. Jos kritikavo, kad medvilnė kieta, grubi, sunki. Keista. Nesu tokios bandžiusi. Matyt mezgėjos turi patirties su nelabai kokybiškais siūlais. Bet jei tai gero gamintojo, tuomet medvilnė yra net labai minkšta, elegantiška, gražių spalvų. Tiesa, net ir kokybiškai paruoštos medvilnės siūlai gali skirtis, tarkime  vadinama egiptietiška medvilnė gerokai minkštesnė, nei mercerizuota. Skirtingas apdirbimas skirtas skirtingo tipo gaminiams. Egiptietiško tipo siūlai skirti marškinėliams, o mercerizuota medvilnė dažniau renkamasi daiktams, kuriems reikia tvirtesnės formos, pavyzdžiui suknelei ar servetėlei. Bet ir mercerizuota medvilnė lieka minkšta, jokiu būdu ne kieta. O kur dar lengvas švytėjimas, tarsi blizgesys. Visada neišsirenku tarp mercerizuotos ir egiptietiškos.

Palaidinė

Tad ėmiausi medvilnės lengvai vasarinei palaidinei. Žinoma, kad žvilgsnis pirmiausia sustojo ties savu vaiku. Paskutinius metus jaučiuosi užvaldyta mėlynų tonų (nuo automobilio iki pietų indų), ir šį kartą sumarginau mėlynai. Mezgimas nuo viršaus leido nesijaudinti dėl siūlų kiekio. Megsiu tol, kol išbaigsiu siūlus. Pasibaigus siūlams, bus ir mezginio pabaiga. Dar vienas mano sprendimas – kaklas laiveliu, tarsi iš Žaklin Kenedi laikų. Tad daugiau jokios patirties ar sudėtingų dizaino sprendimų lyg ir nebebuvo.

Tiesa, vienas naujas patyrimas įvyko. Mano manekenė ir ilgametė mano mezgimo fanė išaugo iš to amžiaus ir atrodo, kad šis mezginukas bus paskutinis, kurį pusiau laisva valia nešios. Kol kas kiekvieną kartą reikia pasiūlyti jį rengtis. Ech, nieko gyvenime nėra amžino.

Palaidinei sunaudota  250 g siūlų.