Violetinė vaivorykštė – Rico Merino DK megztukas mergaitei

Siūlai siūlai siūlai

Kas nusako rankomis megzto drabužio grožį? Megztuko forma? Rankų prisilietimas? Aš visgi šventai įsitikinusi, kad net rankomis megzto megztuko grožis priklauso nuo siūlų spalvos arba dar tiksliau, nuo spalvinių derinių. Ir jei siūlų paletė profesionaliai sukurta, dažniausiai joje nesunkiai galime rasti tokias spalvas, kurios sukurtų švelnų perėjimą bet kurioje paletės vietoje. Štai tokią violetinę paletę radau Rico Merino Dk siūlų gamoje.

Ir ko gi tie trys violetinės atspalviai nėra vaivorykštė? Na gerai, turime ne pilną vaivoryktę, tik jos mažą atkarpėlę.

Megztukas

Visgi, teisybės dėlei tenka prisipažinti, kad idėja megztukui buvo nusižiūrėta internete. Nusižiūrėta ne tik spalvinis derinys, bet ir mezgimo technika. Megzta buvo nei nuo viršaus, nei nuo apačios, bet iš šono. Kai jau išbandyta, galime drąsiai konstatuoti, kad mezgimo technika nėra nesudėtinga. Be to nėra jokios siūlės, nereikia nutraukti siūlo. Lieka tik vartyti mezginuką, pabaigus eilutę. Toks mezgimo būdas yra vienas greičiausių. O ir siūlių siuvimo išvengiama. O tai, kaip žinia, yra vienas mažiausiai mėgstamų mezgėjų užsiėmimų. Vien dėl siūlių, dažnas mezginys dar pavargsta užmirštas kamputyje. Tik ne šiuo atveju.

 

Megztukas skirtas 2-3 metukų mergaitei. Sunaudota vienas kamuoliukas šviesiausios spalvos, du kamuoliukai tamsesnės, ir du kamuoliukai tamsiausios violetinės spalvos. Buvo suskaičiuota, kad tokio amžiaus vaikui ir naudojant šio storio siūlus (megzta 4 mm virbalu), reikėjo pridėti išplatėjimui trijuose lygiuose (ties kakliuku, formuojant apykaklę, ties pirmos spalvos perėjimu ir vos auksčiau antros spalvos perėjimu). Taip susiformavo gan ergonomiška megztuko forma.

Šį kartąbūsimai nešiotojai išsiunčiau megztuką be jokio jaudulio (na gal šiek tiek). Siūlu pasitikiu, nepaves. Galėjau tik suabejoti dėl atspėto dydžio. Bet atrodytų lyg ir geros proporcijos.