Mezgimo siūlai kojinėms. Apžvalga

Ar susimastėte, kodėl mezgėjos taip mėgsta megzti kojines? Jei dalyvaujate forumuose, mezgėjų grupėse, jose nuolat mirga kojinių vaizdeliai. Kokių tik jų neprimezga patyrusios mezgėjos. Ir margų, ir vienspalvių, ir su pynėmis ar skylutėmis, ir margintų savais raštais, kartais tautiškais, kartais skandinaviškais. O kur dar mūsų trispalvės variacijų raštai šį vasarį. Tad tikrai fantazija mūsų neapleidžia.

Turbūt tam yra nemažai priežasčių. Mano galva, svarbiausios dvi. Pirmoji: mes mėgstame šiltus drabužius žiemą, o mūsų močiutės mus išmokė iš vaikystės – kojas reikia laikyti šiltai, tuomet būsime raudonskruosčiais sveikuoliais. Kita priežastis, kojinių mezgimas nors ir reikalauja kruopštumo, visgi yra trumpalaikis darbelis. Nereikia įsipareigoti virbalams nei mėnesiui, nei kelioms savaitėms. Vienas, na blogiausiu atveju du vakarai ir šilta dovana paruošta. Bet visų svarbiausia priežastis: kojinių siūlų įvairovė. Gamintojai siūlo tokią įvairovę kojinių siūlų, kad net nenorėdamas tampi priklausomas nuo smalsumo išbandyti dar vieną rūšį, dar vieną marginimą, dar vieną storį. Tad vis kankina įkyri mintis: reikia dar vienų kojinių, nes labai reikia šių siūlų. Akylas skaitytojas turbūt pastebėjo, kad ruošiausi kalbėti apie dvi priežastis, bet radau net tris. Turbūt kiekviena mezgėja tokių priežasčių rastų net dar daugiau.

Mūsų kojinių lentyna. Kviečiame pasižvalgyti.

Pakalbėkime apie populiariausius kojinių siūlus. Nustebau, nes pasirodo populiariausi yra margi, ryškiaspalvių spalvų, juokingi ir nuotaikingi kojinių siūlai. O kurie mažiausiai populiarūs? Nuobodžiai juodi. Eureka. Neįtikėtina. Gal jūs nenustebote dėl ryškumo, bet aš nepatikėjau šiuo savo atradimu. Net gi „baisiai“ nustebau. Išduosiu paslaptį. O gi mažiausiai pardaviau kultūringai ramių Rico juodų siūlų. Tuo tarpu visus kitus: margus raštuotus, Čiurlioniškai ramius – pirko pačio įvairiausio amžiaus mezgėjos. Štai ir pirmoji verslo pamokėlė. Klausite, ko čia taip stebėtis? O gi paprasta, nueikime į Maximos kojinių skyrių, ypač vyriškų kojinių, ir kokias spalvas rasite? Dominuoja juodos. Na dar kamputyje rasite ir baltų, bet jos dažniausiai sportui. Štai kas mane apgavo. Bet pasirodo megztų kojinių madas diktuoja visai ne nešiojimo įgūdžiai, bet mūsų pačių mezgimo poreikiai: mes norime megzti gražių spalvų siūlais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O dabar pakalbėkime apie gamintojų pasiūlą kojinių siūlams. Pirmiausia apžvelkime sudėtį.

Apžvalga pagal siūlų sudėtį

  1. Klasikiniai kojinių siūlai: 75% vilnos/25 % poliamido. Tokie siūlai yra ir šilti dėl vilnos, ir tvirti dėl poliamido. Ir jų įvairovė yra plačiausia. Marginti juostomis ar raštais, moteriškų ar vyriškų spalvų, net vaikiškų atspalvių galima pasiūlyti, na ir žinoma vienspalviai ramių ir tamsių spalvų deriniai.
  2. Kojinių siūlai šiltesniam metų laikui. Jie dažniausiai turi prierašą: stretch. Kas gi tas stretch. Angliškai tai reiškia tamprumas. O tamprumo efekto tarpinio sezono siūlams reikia todėl, kad juose esanti medvilnė pati savaime neturi kojinėms įmauti reikalingo tamprumo. Šią funkciją atlieka poliesterio vienas kitas gramas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pagal storį

  1. Klasikiniai kojinių siūlai yra skirti 2-3 mm virbalui. Tai yra labai ploni, na labai ploni, siūlai. Kita vertus ne tokie jau jie ir ploni. Visgi jie ploni tiek, kad galima būtų šias kojines dėvėti su įprasto dydžio batais, o ne tėčio dydžio BOTAIS ar VELTINIAIS :). Vis dėl to, kiek pastebėjau, reta iš mūsų mėgsta megzti tokias plonas kojines. Dažniau sudedame kelis siūliukus ir gauname „normaliai“ storas, šiltas tikras žiemines kojines. Ir visgi, jei prieštarausite šiam mano teiginiui, būsite tikrai teisios. Nes nemaža dalis mezgėjų mezga elegantiškai plonas kojines, ypač jei tai yra raštais margintas siūlas.
  2. Kitų storių kojinių siūlai, 3-4 mm. Šiaip šie siūlai niekuo daugiau ir nebesiskiria nuo klasikinių siūlų, kaip tik storiu. Tiesa, dar jų 100 g kamuoliuke telpa vos mažiau siūlo metrų.

Pagal marginimą

  1. Marginta juostomis
  2. Marginta atsikartojančiais raštais
  3. Marginta spalvų salelėmis
  4. Marginta bangomis

Gal ir be reikalo pabandžiau išdėstyti siūlus pagal spalvos filosofiją. Žodžių pritrūkau iš kart, o suvokiau, kad paminėjau tik pačias dažniausias kombinacijas. O kiek dar liko nepaminėta, o ir gamintojai nesnaudžia, kasmet ne po vieną kitą naujovę pasiūlo. Tad gal baigsiu kalbėti, ir pereisiu prie mezgimo. Turiu prisipažinti, kad pati nesu mezgusi nė vienerių kojinių. Metas išbandyti.

Linkiu kuo didžiausios sėkmės kuriant kojinių raštus.