Ką mes žinome apie moherą?

Jau šia tema tai visos mezgėjos viską žino. Žinome, kad yra mohera su šilku arba be šilko, su vilna ir be vilnos. Bet ką tikrai gerai žinome, kad tai plonas pluoštas puošniems mezginiams – megztukams ar šaliams. Dėl gražaus pūkelio mezginys gaunasi plonas, bet purus ir be galo šiltas. Jau ne vienerius metus labiausiai patyrusios ir kantrios mezgėjos mezga iš moheros saulės kliošo sukneles. Ir ne tik vestuvėms. Va suknelės tai kažkas ypatingo. Kai matai iš kokio plono voratinklio sumegztos tos vilnijančios klostės, kokia begalybė mezgimo akių išmegzta, suvoki kiek valandų buvo prie jo praleista.

“Plonoji” mohera

Bet šį kartą apie moherą, ne apie sukneles. Tai gi mes apie ją viską žinome. Ir visgi noriu suabejoti. Mes daug žinome apie moherą, kurios gija plona, o sudėtyje dominuoja mohera. Kitą, mažesnę sudėties dalį sudaro koks nors kitas pluoštas. Jei tai šilkas, kaip Rico Essentials-super-kid-mohair-loves-silk (uch, na ir ilgas pavadinimas) arba Katia Silk mohair tuomet siūlai brangesni, bet puošnesni. Jei ta dalis poliamidas, kaip Filatura di Crosa Baby Kid extra mohera, tai galime sutaupyti, nes siūlai pigesni, bet vizualiai vargiai ar atskirsite šilką nuo poliamido.

Kol nesidomėjau profesionaliai siūlais ir buvau tik buitinė jų vartotoja, prikaupiau šiek tiek likučių. Kaip tik vakar juos apžiūrinėjau. Į rankas pateko mohera, kurios etiketė labai nustebino. Pasirodė, kad tame kamuoliuke moheros tik 5 proc? O buvau šventai įsitikinusi, kad ta mohera, kuri vadinasi “mohera” turės daugiau nei 50 % sudėtyje moheros. Deja. Tad studijuokime etiketes, kad žinotume ką perkame.

“Storoji” mohera

Taigi, apie moheros įvairovę. Pasirodo iš moheros gaminama ne tik plonas siūlas. Rico Essential mohair paneigia iki tol turėtą stereotipinį mąstymą apie moherą. Nors pagal sudėtį, jis visiškai niekuo nesiskiria nuo plonosios (73% moheros, 22% vilnos, 5% poliamido), pagal siūlo faktūrą jis visiškai kitoks: pūstas, purus, mezgamas pagal rekomendacijas 7 mm virbalu (puikiai tinka Rico plastikinis virbalas su valu (išbandyta)).

Pasigilinus, pradedi suvokti, kodėl jis toks. Tai gi dabar madingi dideli, oversize megztukai. O norint tokius numegzti iš įprastų siūlų, gali tekti naudoti DAUG siūlų. Vadinasi, pranešimu, kad storas megztukas bus sunkus, nieko nenustebinsi. Aišku, jis toks bus. SUNKUS. Ir tik Rico Essential mohair paneigia šį stereotipą. Iš šio siūlo megztuką numegsime iš 7 kamuoliukų, o tai yra 350 g. 350 g megztukui tikrai yra nedaug, net labai nedaug. Paklausite kokia kaina? Juk kamuoliukas kainuoja gan brangiai (ar ne galvojate, kad viskas, kas brangiau nei 3 eurai  yra brangu?), bet jei padauginsime kamuoliuko kainą iš jo kiekio, reikalingo megztukui, gausime apie 40 eurus (nelygu, kada pirksite, o gal pagausite nuolaidą). Ir tai jau yra visiškai nebrangu už kokybę ir madingą pluoštą.

Štai tokios siūlų įvairenybės.