Mezgimo patirtis: žalias megztukas mergaitei

Žalia spalva – 2017-2018 m. žiemos karalienė. Jos visur daug. Siūluose, moterims skirtuose žurnaluose, aksesuaruose, namų dekoracijose. Bet tai nėra lengva spalva. Ji periodiškai pasirodo gamintojų paletėse, bet trumpam šmėkšteli ir vėl dingsta. Visgi ryški žalia yra tikras iššūkis. Pirmiausia todėl, kad ryški. Antra – žalia vis dar mistifikuojama, kad ji tinka retam odos tipui. Bet taip aplinkos spaudžiant, kilo noras ją išbandyti.

Noras nebuvo ilgai brandintas. Sukrito daug aplinkybių: lentynose radau visą žalios spalvos paletę. Nustebau, kad pati ją ir išrinkau.

 

Paštininkė atnešė 2017 m. spalio mėn. Moters žurnalą, o ant viršelio samaninės spalvos drabužiais apsirengusi stilistė. Beeinant Gedimino gatve, akis užkliuvo už United Collors of Benetton vitrinos, kurioje puikavosi žaliu megztuku aprengtas modelis. Atsivertus Pinterest – iššoko ūgtelėjusio kūdikio žaliu megztuku nuotrauka. Štai kiek raganiškų sutapimų. Taip šis modelis ir tapo mezgimo įkvėpimu.

 

Siūlai Rico Merino DK dar vis laukė savo išbandymo momento, tad šiam žaliajam eksperimentui puikiai tiko. Tiesa, spalvos pasirinkimą šiek tiek pakoregavo būsima nešiotoja. Ji išsirinko šviesesnę spalvos variaciją.

Pradėjus megzti, ilgai negalėjau suvokti, kas taip  traukia prie šio mezginio. Iš pradžių galvojau, kad tai siūlas, Rico Merino DK – fantastinis siūlas. Neslidus, tamprus tik tiek kiek reikia, idealiai laiko formą. Puikiai išryškiną rašto suteikiamą faktūrą.

Vėliau ėmiau pastebėti, kad virbalai, plastikiniai Trendz, kuriais mezgiau pirmą kartą, suteikė nepatirto patogumo. Tai jie man suteikia naujų potyrių. Plastiko virbalas mažiau slidus, todėl mezginio akys nevalingai nenuslysta nuo virbalo, nebent tada, kai aš joms liepiu. O tada manosios akys pamatė, kaip puikiai dera žali siūlai su medaus spalvos virbalais. Va štai toks derinys sukūrė visą paletę jausmų ir pasitenkinimo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Megztuko modelis nesudėtingas: perliukas su pynėmis kraštuose. Visam megztukui sunaudota 7 kamuoliukai siūlų, iš kurių išėjo numegzti megztuką, tinkantį 140 cm. ūgio mergaitei.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *