Skraistė iš Rico Lace siūlų

Skraistė? Kaip senoviška. Megzti? Kas ją nešios? Čia gi senučių drabužis. O senutės tikrai neįvertins šių siūlų su šilku prabangos.

Bet taip norisi megzti skraistę, taip norisi pačiupinėti tuos nėrinius, kurie apkraštuoja kiekvieną skaros kraštą. Gerai, megsiu ne skarą, o skraistę ir ne trikampinę, o pusapvalę. Jau moderniau?

Štai kokių mitų pilna leidau sau malonumą megzti skraistę. Pati gal ir toliau būčiau gyvenusi mituose, bet draugė ieškojo dovanos savo anytai. Sugalvojo, kad jai reikia kažko ant kaklo, bet ne šaliko. Kad būtų švelnu, mėlynų tonu ir šiaip atrodytų prabangiai ir brangiai.

Ši patirtis atėjo su naujo siūlo pažintimi – Rico luxury Lace (jaunas merinas ir šilkas). Ilgai neatitaikiau virbalų, pradėjau su Knitpro karbonz anglies pluošto, bet siūlas buvo toks slidus, kad džiaugsmo nejaučiau, tik gaudžiau ploną siūlą ir bėgančias akis.

Laimei prisiminiau baltus prym ergonominius. Jie juk plastikiniai, tad jau vien teoriškai turėtų mažiau slųsti nei metaliniai, kad ir su anglies pluoštu. Bėda buvo tik viena, savo arsenale dar neturėjau šio numerio, tik svajojau apie juos. O dar vienus pirkti, atrodė švaistymas ir nedarnu. Bet tas nevalingas slydimas tiek dirgino, kad nusprendžiau nedelsti. Juk 4 mm virbalai – antri pagal populiarumą, visada rasi ką su jais numegzti. Tad tikrai bus dažnai naudojami.  Ir įtai nuo to momento mane ir mano mezgimą aplankė ramybė ir pasitenkinimas. Siūlas slydo maloniai, bet ne per agresyviai. Plastikas vos sulaikydavo akis ir tai buvo puiku.

Patirtys ir netikėtumai

Kitas netikėtumas buvo patys siūlai. Visgi jie tokie plonyčiai, kad atrodo, kaži ar be sugraubysiu. O dar ta gamintojo rekomendacija – 4 mm virbalas, labai glumino. Juk 4 mm virbalas yra laikomas gan storas. O čia siūliukai atrodo vos įžiūrimi. Na bet aš jau išmokyta laikytis instrukcijų. Ir tai pasiteisino. Mezginys gaunasi pūrus, orinis, plonas, bet ne suspaustas.

Dar vievnas atradimas įvyko buvo skraitės formavimo metu. KOl mezgiau, atrodo mezginys, kad ir plonas, bet toks lyg ir faktūrinis. Bet kai skraistę iškojau, susmaigsčiau ir išdžiovinau, mezginys liko įtemptas ir tikras nėrinys. Nuotraukos iki formavimo ir po formavimo atskleidžia, kaip pasikeitė mezginio faktūra. Tad mes galime pačios rinktis, ar formuoti ir palikti tokį laisvą šaliką.