Apie siūlus ir žmogaus pastabumą (Camarose ekologija)

CaMaRose merinas su medvilne

Pasiilgau merino siūlų. Tai dažniausiai nutinka po ilgesnio egzotinio mezgimo sezono (kai mezgi iš visokių ”mandrų” siūlų – siūlų su bumbulais, su pursliukais, su blizgučiu, su pūkeliu, su angora, dar su kuo nors). Tada ateina laikas kam nors paprasto, bet labai kokybiško. Tada norisi imtis merino.

Taip akis užkliuvo už Camarose vasarai, arba tiksliau tarpiniams orams, skirtų siūlų . Bet kokie jie vasariniai? 70 %merinas, ir tik 30 % medvilnė. Na gerai, supraskime tuos skandinavus. Jų vasara trumpa, vėjuota ir šiek tiek žvarboka. Tad medvilnės lašelis jiems iškart siūlus daro vasariniais. Bet vilnos atsisakyti vis tiek nesinori.

Kaži kodėl visada galvojau, kad šie vasariniais vadinami CaMaRose vasarai skirti siūlai yra paprasta vilna su medvilne. O va po pertraukos juos bečiupinėjant, praktiškai iš naujo atradau. Pasirodo juose yra net 70% merino vilnos, tad kaip gali būti su merino vilna paprasti siūlai? Niekaip. Bet ir medvilne suverpti su merinu nėra jau toks paprastas darbas. Tai net labai sudėtinga technologinė užduotis, nes reikia užtikrinti, kad siūlai vienodai temptųsi, vienodai trauktųsi, vienodai elgtųsi bet kokiomis pasikeitusiomis sąlygomis. Šį kartą gamintojui pavyko visa tai suderinti. Tad šie siūlai tikrai labai geras pasirinkimas, kai norisi jaukios šilumos, bet nesinori visada kaisti šiltose patalpose.

Ekologiškumas

Nors mūsų parduotuvėje šie siūlai dėliojami jau ne pirmi metai ir net gi aš pati esu iš jų kelis kartus mezgusi (kepurę ir kūdikiui kraitelį), visgi juose radau ne vieną netikėtumą sau pačiai. Pasirodo jie ne veltui pavadinti ekologiškais. Aišku, ekologiški pirmiausia dėl spalvų – natūralių žemės spalvų ir jų atspalvių. Bet kas labai svarbu, jie ekologiški ir savo požiūriu į gyvūnus. Ant jų etiketės rasite užrašą „non mulesed wool“, o tai reiškia, kad avys (dažniausiai tai taikoma merino avims) nekankinamos pašalinant vilnos sluoksnius joms nuo tam tikros odos vietos saugantis parazitų. Dažnai po tokių procedūrų, avys lėtai ir skausmingai nugaišta. Ir kas liūdniausia, šios procedūros dar vis neatsisakoma. Tik 11.4% 2019 m. duomenimis visos vilnos yra gaminama atsisakant šios skausmingos procedūros. Sakyčiau gan mažas procentas, o šiuo skaičiumi Autralija, kaip didžiausia merino vilnos tiekėja pasaulyje, be galo didžiuojasi.

Štai ir paaiškinimas, kodėl ši siūlų rūšis kainuoja šiek tiek brangiau nei turkiški siūlai.

Bet nenusiminkime, nėra jie jau tokie brangūs, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo karto. Juose susukta 230 m, o tai tikrai yra labai daug siūlo, iš kurio gan efektyviai numegsite megztuką, kuriam teprireiks 6 kamuoliukų.