Borgo de Pazzi siūlai Clara pasirodė 2018 m kaip žieminė naujiena. Kadangi tai NAUJA, nekantrumas veja pačiupinėti, apžiūrėti ir sumegzti bandynuką (kaip gi kitaip).
Spalva
Pirmiausia, kas krenta į akis apžiūrinėjant siūlus, tai jų spalvų paletė. Galima įžiūrėti dvi spalvų filosofijas. Šviesioji paletės dalis yra įvairios pastelinės spalvos atspalviai (rusva, pilkšva, žalsva). Sodrių spalvų paletės dalyje yra ryškių spalvų (raudona, geltona, mėlyna).
Lyg ir nieko keista, bet pirmas nustebinęs keistumas, tai atspalvių artumas – žemės šviesias spalvas beveik neįmanoma atskirta vienos nuo kitos. Smagiausia, kad niekaip negaliu atskirti pastelines spalvas vienos nuo kitos. Net sudėjus jas šalia, akys neskiria, nes jos tokios panašios. Ir tik mezginyje siūlo spalva išryškėja, susiliedama į vientisą spalvos jūrą. Bet gal tame ir yra didysis privalumas. Kokią spalvą bepaimsime, turėsime ramų ir subtilų mezginį. Apsigauti perkant nebelieka galimybės.
Faktūra
Kitas įdomumas – tai siūlo struktūra. Ji geriausiai pasimato sodrių spalvų gijose. Kiekviena spalvota gija pamarginta baltomis smulkiomis dėmelėmis. Tos dėmelės atsiranda dėl siūlo struktūros: siūlo pagrindinė gija yra šviesi medvilnė, apvyta puria vilnele. Ta medvilnės gija visose spalvose yra „balzgana“, o va vilnelė nuspalvota sodriai.
Dar vienas netikėtumas su šiais siūlais – pojūtis liečiant siūlus. Negalima jų pavadinti minkštais. Minkštais mes vadiname merino vilną, dar šilką ar kašmyrą. Tai šie tikrai ne tokio minkštumo. Bet šiurkščiais jų taip pat nepavadinsi. Atvirkščiai, jie šiurkščiai minkšti. Tad norisi juos vadinti puriais.
Na ir kaip visada, Borgo de Pazzi turi savo išskirtinumą – kokią nors paslaptį, kuri sugriauna viską, ką iki šiol žinojome apie siūlą, jo struktūrą, virbalo atitikmenį. Šį kartą – siūlo storis. Gija atrodo plona, todėl turėtų tikti vidutinio storumo virbalams. Bet gamintojas rašo – 5 mm – 5,5 mm. Ohoho. Tai juk storas virbalas. Pirma mintis – nesąmonė, negali būti. Bet gamintojas sako, vadinasi žino, reik tikėti ir pasikliauti. Imu nurodytą virbalą ir mezgu bandynį. Ir ką, belieka sutikti – su storu virbalu siūlas išsipučia ir atsiskleidžia dar nepatirtais potyriais.
Kadangi tai naujiena su daug slaptų „efektų“, aišku norisi juos nufotografuoti kuo realistiškiau. Norėtųsi parodyti siūlo purumą, bet tuo pačiu tą gundančiai paslėptą medvilnės vidinę giją, kurią taip jaukiai susisupusi į vilnos pūką. Ar pavyko, spręskite jūs.
Tiesa, keli žodeliai apie ekonomiką. Siūlas tikrai ekonomiškas: tekainuoja tik 2.89 euro.
Smagių eksperimentų!