Egzotinis burbulinis mezgtukas iš Rico alpaka vibes siūlų

Siūlai

Kad šiais laikais siūlai yra įvairiausi ne tik savo sudėtimi, bet ir savo faktūromis ir siūlo suverpimu, mes jau nebesistebime. Bet visgi kasmet siūlų dizaineriai mus nustebina. Mane tikrai nustebina.  Taip kaip nutiko su šiais Rico alpaka vibes siūlais.

Pavadinime jau yra žodelis alpaka, vadinasi jau jų sudėtis egzotinė. Jie tikrai bus šilti siūlai, bus lengvi siūlai, bus netikėti siūlai, nes gi prabangi sudėtis negali būti suverpta kaip nors kaimiškai į kietą gniužulą ar kaip nors sumaišyta su blogai paruošta sintetika. Taip ir buvo. Siūlai tarsi dvejų spalvų. Pagrindinės spalsvos gija sudaro tai, ką mes ir vadiname mezgimo siūlais, o va alpaka įverpta į „palaidą” burbulą, kuris mezgant išlieka ir formuoja dažnai įterpiamus baltus mazgelius. Egzotika.

Megztukas

Štai šiuos siūlus ir pasirinkau „crop top” megztukui. Tais metais kažkaip visiems teko dažniau nešioti sportinę aprangą, nei puošnias sukneles (gi pandemijos pati pradžia). Tad prie naujai nusipirkto sportinio kostiumo su sportine suknele prireikė megztuko. Prireikė tokio megztuko, kad būtų šiltas ir nereikalautų priežiūros. Ar šis prabangus siūlas nereikalaus priežiūros, tuo metu pasakyti negalėjau. Bet dabar tai tikrai žinau, kad jokios priežiūros nereikalauja. Tampomas jis be gailesčio, skalbiamas su kojinėmis (mezgtomis kojinėmis, o joms truputį meilės skiriama juk daugiau nei kokioms fabrikinėms). Tai gi, užduotis buvo numegzti crop top ilgio megztuką. O tai reiškia, kad jis turėtų būti ne ilgas, gal net trumpas, gal net labai trumpas.  Apžiūrėjusi siūlą, nusprendžiau kad atskirų dalių siuvimas  gali būti nelinksminanti veikla, o ir mezginio tamsumas neturėtų demonstruoti siuvimo pilotažo grožio. Tad nusprendžiau megzti nuo apačios, drauge įmezgant rankoves. Liktų tik viena pečių siūlė.  Nors megztukas ir turėjo būti trumpas, man jis išėjo gan normalaus ilgio. Aš matyt neįvertinau, kad mezgasi viskas storu virbalu, tad galutinis daiktas bus ilgesnis nei atrodo mezgimo metu, nes ten, kur nėra pursliukų, mezgimo akys tarsi palaidesnės ir per tą vietelę vos tįstelėjo. Bet tiek kiek patįso formavimo metu, tokią formą toliau ir laiko. Nuotraukų galerijoje visas pasipuikavimo vaizdelis.

Sumezgiau 5 vnt. Nešioja antrą sezoną, bet atrodo bus tinkamas ir vėliau.