Pirmosios kojinės savomis rankomis

Pirmieji kartai

Mezgant pirmąsias kojines teko patirti daug pirmų kartų: pirmą kartą pažinau siūlus kojinėms, pirmą kartą išbandžiau įvairiausius virbalus kojinėms ir galų gale išbandžiau kojinėms lakteską.

Labiausiai norėjau, kad jos būtų kiek galima panašesnės į pirktines (fabrikines). Tad tai padiktavo ir siūlų pasirinkimą. Ne kokie margi, ryškūs ar twido margumo, bet ramūs ir tamsūs Rico mouline, nes gi kojines mezgiau sūnui (beveik suagusiam).

O kaip numegsi kojines be virbalų. Tad kol mezgiau savo pirmąsias kojines, išbandžiau visus turimus parduotuvėje virbalus. Tame tarpe ir tuos keistuosius, kurių galiukas ne smailus, o lašas. Na jie nerealūs.Vienus sau atsidėjau, nors ir esu kojinių mezgimo pradinukė. Perku pati iš savęs, visai kaip Bandžio žmona iš serialo Tuo pačiu papildžiau savo arsenalą ir tokiais virbalais su valu….

Prisipažinsiu, pradėjus megzti, vis namiškių klausinėjau ar bus kas jas nešioja? Man sakė – bandysim. Aš netikėjau ir vėl klausinėjau – kas nešios, kokio dydžio megzt. Bet mano baimės nepasiteisino. Nešiojo visą sezoną, gyrė ir džiaugėsi. Uch, smagu pasidarė.

Ir dar turiu prisipažinti: teko net tris kartus išardyti: visai nejutau siūlo, kojinės dydžių, tad teko siaurinti ir siaurinti. Mezginuką vežiojausi mašinoje, kad kur nors belaukiant visada turėčiau kuo užsiimti. Tai pasirodė geras sprendimas: mezginukas juk kompaktiškas, o ir virbaliukai mažiukai (pradėjau su 5 virbalais, bet didžiąją dalį mezgimo mezgiau trumpučiukais apvaliais virbaliukais).Nedidukas pundukas, nereikia laikyti galvoje sudėtingos akių nuėmimo ar uždėjimo schemos, gali ko nors laukiant 5 minutėles prasukti kokią eilutę. Taip ir numezgiau jas. Lėtai, bet maloniai.

Pirmąsias kojines nutaškavome Rico lateksu. Ui, kaip gražuuuuu. Net skeptikus namie įkalbėjau, kad ir jiems tokių kojinių reikia. Tiesa, taškavau ne pati. Leidau tai padarti dukrytei, o ji su tikru užsidegimu išgavo tik jai svarbią unikalią formą.
Kaip naudotis Rico sock stop? Labai paprasta: galima kojines užmauti ant kokio nors pagrindo, arba paprasčiausiai užsimauti ant plaštakos, tada taškuoti, vėliau palikti pusdieniui sudžiūti. Išdžiūvus lateksas tampa tampria gumute.