Geltona vasara su Rico F Jersey mezgimo siūlais: Siūlai

Geltona vasara

Ši mezgimo istorija nutiko prieš metus. Ta vasara atmintyje liko kaip geltonoji. Per ją numezgiau net tris geltonus daiktus. Du iš jų buvo iš tų pačių mezgimo siūlų: Rico F Jersey.

Bet gal apie viską iš eilės.

Kadangi jau ne pirmi metai mados tendencijos brukte bruko storus, grubius, stambius megztinius su dar grubesnėmis detalėmis, mano draugė atsiuntė parduotuvėje rasto megztuko nuotrauką. Jūs visos tokių ir panašių esate mačiusios, nes ir internete panašios nuotraukos sklandė ilgai ir įkyriai. Tai megztukas su bumbuliukais, iš kurių formuojamos tankios širdelės. O atsiuntė nuotrauką su klausimu: mokėtum tokį numegzti? Negi prisipažinsi, kad nežinai nuo ko pradėti… Sakau – mokėsiu, o mintyse galvoju, kaži iš kur gauti kantrybės tiek širdučių priburbuliuoti.

Tuo susirašinėjimas nesibaigė. Rytojaus dieną mes vėl šnekučiuojamės ta pačia tema. Megztukas tai geras, bet nesinori jo tokio žiemiško, norisi, kad tiktų dėvėti šiltą pavasario vakarą. O be to nesinori tų pastelinių spalvų. Gal būna geltonos, garstyčių? Kaip tik tuo metu kažkokia žvaigždė mirgėjo žiniasklaidoje su garstyčių spalvos suknia. Dabar aprašinėjant net keista, kokie visgi buvo aiškūs norai. Turbūt todėl ir tinkamo siūlo paieškos buvo sklandžios ir trumpos.

 

Rico F Jersey mezgimo siūlai

Pavarčius naujų siūlų katalogą, krito į akis Rico F Jersey, kuris jau antrą sezoną buvo siūlomas, šiais metais su atnaujinta spalvų palete. Siūlas įdomus, sumegztas į tamprią grandinėlę ir gan storas siūlas. Gamintojas rekomenduoja 7mm virbalą, tai tikrai storas siūlas. Kadangi paletėje yra graži, vos garstyčių atspalvio turinti geltona, šį siūlą ir išrinkome nei mačiusios, nei čiupinėjusios. Kita vertus, tai žinomas ir patikimas gamintojas (Rico design) ir siurprizų nebūna. „Ką matai nuotraukoje, tą čiupinėsi ir realybėje“. Didelio netikėtumo nesitikėjome. Netikėtumo ir nebuvo, tiksliau buvo, bet ne nusivylimo, o laukimo jaudulys.

Šis siūlas pasirodė labai jaukus. Vidutiniškai šiltas, nekaitinantis, bet ir ne vėsinantis. Gamintojas rekomenduoja iš šio siūlo megzti megztukus ir marškinėlių tipo topus. Siūlas rekomenduojamas ne tik drabužiams, bet ir pliažo krepšiams, terboms, net vazonėlius ar daiktų laikymo interjero dėželes, kurios nebus labai kietos, bet turės jaukias formas.

Didžiausia tokių storasiūlų megztukų bėda, kad jiems numegzti reikia daug siūlo, tuomet daiktas išeina sunkus ir slegiantis. O dar tie burbuliukai. Tai svoris garantuotas. O tai jau didelis minusas, nes tai, kas slegia, mes stengiamės vengti, todėl nenoriai nešiojame. Argi verta būti mados auka ir vargti kiekvieną kartą norint pasirodyti madingai? Ne ne, ne tie laikai. Tai gi šie Rico F Jersey mezgimo siūlai kaip tik ir neturi to nepatogaus svorio. Iš 10-12 kamuoliukų, o tai yra 500-600 g, išeina vidutinio dydžio burbuliukų megztukas. Ilgesniam, žinoma, reikia planuoti šiek tiek daugiau ir siūlų.