Antidepresinis mezgimas

Rankdarbiai gal ir nėra aukštasis „švarusis“ menas, bet ši veikla susilaukia vis daugiau žmonių susidomėjimo ir visai dėl kitų motyvų, nei menas. Pasirodo, rankdarbiai priverčia taip susikaupti, kad smegenų veikla patiria tokį patį poveikį, kokį patiria ir meditacijos metu. Turbūt jau niekas nebesiginčys dėl meditacijos poveikio. Mes mokame nemažus pinigus, kad mus išmokytų medituoti ar kad galėtume medituoti draugijoje. Tuo tarpu mezgimas galimas čia ir dabar ne ką blogesnėje bendraminčių kompanijoje.

O geriausia žinia, kad rankdarbiai ir mezgimas jau oficialiai pripažinti natūraliais antidepresantais, galinčiais apsaugoti mūsų smegenis nuo ankstyvo senėjimo, demencijos ir kitų psichologinių negalavimų.

 

Taigi, jei mūsų stereotipų sąraše mezgimas yra siejamas su vyresnių žmonių, daugiausia moterų, užsiėmimu, tai vis dažniau moderniosios visuomenės specialistai (psichologai, gyvenimo būdo vadybininkai, ekonomistai) mezgimą ima rekomenduoti jaunesniems ir aktyviems žmonėms. Štai keli įrodymai. Vieno tyrimo metu iš 3500 dalyvavusių ir megzti mėgstančių dalyvių, išgyvenančių depresiją dėl įvairių gyvenimo krizių (skyrybos, darbo netektis, artimojo mirtis), net 80% jų teigė, kad laimės pjūtis sustiprėja mezgant. Kitas tyrimas rodo, kad tikslinga ir į rezultatą nukreipta veikla, tokia kaip muzikavimas, piešimas, meditacija, skaitymas, menai ir rankdarbiai, namų remontas, labai specifiniu būdu stimuliuoja nervų sistemą, didina gerą savijautą ir psichinę gerovę.

Kaip matome, šiame sąraše yra veiklų, kurios stereotipiškai būdingos tiek vyrams (remontas, meditacija), tiek moterims (rankdarbiai, muzikavimas).

O jei dar prisiminsime, kad mes, kaip tipinis modernios visuomenės narys, praleidžiame 10 val. spoksodami į ekraną (naršydami internete, tikrindami draugų profilius facebooke, galų gale vieną akį užmesdami į televizoriaus ekraną) ir taip patirdami trumpalaikį malonumą nuolat varginame savo smegenis ir eikvojame jų resursus. Tuomet bet kokia veikla, kuri mus bent minutėlei atitraukia yra nemokamas antidepresantas.

Tad mezgimas gali būti lengva priemonė smegenų resursams atstatyti ir mums suteikti nuolatinės laimės pojūtį. Nepamirškime savęs ir savo pomėgių, o laimės mus susiras.

 

Paruošta https://bebrainfit.com/brain-exercises/

Comments are closed.