Katia Silk degrade: marga palaidinė

Apie siūlus

Katia Silk degrade siūlai pasirodė  2019 m. pavasarį. Pirmiausia mano akį jie patraukė dėl savo sudėties. Medvilnė, šilkas, viskozė. Nė lašelio sintetikos. Tai jau labai labai smagu. Jie mane viliojo kaip paprastą mezgėją. Nors kaip siūlų pardavėją mane ši puiki sudėtis net labai gąsdino. Juk tai reiškia, kad dėl natūralios sudėties ir ypatingai šilko sudėtyje, siūlų kaina bus gerokai didesnė už vidutinę, ir aišku bus brangesni nei kokie sintetikos siūlai, vadinasi pirkėjos bus labai atsargios.  Visgi, dėl siūlų grožio neatsilaikiau, atrinkau juos į mūsų asortimentą. O ir kaina nepasirodė tokia jau nežmogiška.

Antras, mane sužavėjęs, dalykas buvo spalvų gama. Spalviniai sprendimai buvo parinkti švelnūs, pasteliniai ir kas keisčiausia – gradientinis dažymas. Turiu pašnybždom pasakyti, kad gradientu dažytų siūlų niekada nemėgau. Jie man primindavo tuos senus senus laikus, kai siūlų nebūdavo ir mezgėjos susisukdavo nederančius siūlus į kamuoliuką ir tuo šmaruotu margumu megzdavo. Man tai buvo visiška beskonybė. Ir štai. Ši margumo versija pasirodė labai pririšanti, sugriaunanti bet kokį išankstinį nusiteikimą. Tuo labiau, kad panašius atspalvius jau buvo užfiksavus akis kituose gaminiuose, pavyzdžiui sportiniuose bateliuose.

Dar viena savybė, kuri girdėjau gąsdino mūsų pirkėjas – buvo faktas, kad siūlas  yra daugiagijis. Vadinasi tie ploni siūleliai turės polinkį išsipešti užkliuvus. Ar tikrai taip? Turbūt taip, užkabinus, gali nesunkiai išpešti siūlą. Bet o stebukle, tas išpeštas siūlelis natūraliai sugrįžta į savo vietelę be jokių specialių pastangų.

Apie palaidinę

Siūlo išbandymui išsirinkau senokai matytą modelį, megztą iš šono. Pagrindinė tokio pasirinkimo priežastis buvo įsikalta taisyklė – vertikalios juostos plonina, o horizontalios juostos stambina. Tad automatiškai prisirišau prie šios minties. Palaidinės modelis nėra kažkoks ypatingas, vienintelė paslaptėlė, kad yra formuojama užapvalinta kaklo ir apačios linija. Drabužis turėjo būti skirtas laisvalaikiui, nešioti ant sportinių tamprių, tad reikėtų kad būtų laisvas ir gan ilgokas.

Palaidinei sumegzta du kamuoliukai siūlų, bet net dvi spalvų juostos liko nesunaudotos. Jas bus galima dar sunaudoti mezgant kitą, žinoma gerokai mažesnį rūbelį ar šalikėlį.