KODĖL SVEIKA MEGZTI VIS IŠ NAUJŲ SIŪLŲ FAKTŪRŲ IR SU NAUJOMIS SPALVOMIS

Įvairūs mezgimo siūlai skatina mūsų smegenis jaustis laimingesniais!

Mezgimas yra tokia veikla, kuri įdarbina abu smegenų pusrutulius, todėl smegenys patiria tokią pat būseną, kaip ir meditacijos metu. Mezgimo metu mums tenka dirbti abiem rankomis ir pasinaudoti visais mūsų motoriniais įgūdžiais. O jei dar įvertinsime, kad mezgimo metu tenka skaičiuoti akis, eiles, reikiamą rašto raportą, būsimos naujos detalės suderinamumą su kita detalia, suvoksime, kad mezgimo metu mes, nors ir nejaučiame, bet dirbame gan intensyviai.

Dėl to pačio meditacinio poveikio, mezgimas nesunkiai gali realizuoti smegenų treniruotei keliamus reikalavimus: nauja ir sudėtinga veikla. Tai, kas mums yra nauja ir sudėtinga atlikti, treniruoja mūsų smegenis, kurdami mums laimę. Tad viena iš smegenų senėjimą stabdančių rekomendacijų yra: išbandyti naujoves. Pasirodo užtenka daryti bet ką, ko dar nesame darę ir smegenys patiria sudėtingą treniruotę. Galime keliauti, kur dar nesame buvę, gaminti ko nesame gaminę ar imtis naujo hobio.

Kadangi visi nauji pojūčiai skatina dopamino išsiskyrimą, svarbu rasti savo kasdieninėje veikloje to, kas mūsų smegenims būtų suprantama, kaip naujumas. Deja, kai mes išmokstame megzti ir mezgame mums įprastu būdu, mes vėl leidžiame savo smegenims tingėti. Tikras mezgimo entuziastas nuolat patiria sotumo ir nuobodumo jausmą mezgant, ypač pasiekus mezginio vidurį, kai norisi imtis naujo projektėlio.

Tad, kaip gi elgtis, kad išsaugotume mezgimo neįkainojamą poveikį mūsų sveikatai ir nesunkiai priverstume savo organizmą gaminti energijos ir laimės hormonus (dopaminą ir seratoniną)? Pasirodo tai visiškai paprasta: keiskime mezgimo siūlų spalvas ir faktūras, išbandykime naujus siūlus. Taip sužadinsime naujus lytėjimo ir regėjimo pojūčius. Jei tam tikrą periodą mezgėme iš pilkų spalvų siūlų, imkimės geltono megztinio, vėliau švelniai smėlinio apklotėlio. Mezgėme iš vilnos siūlų? Keiskime į medvilnės siūlus, imkimės medvilnės su vilna ar šilku. Išbadykime alpakos siūlus. O galimybės yra neišsemiamos. Mes vėl tapsime laimingi, energingi ir su gera nuotaika žiūrėsime į pasaulį. Mezgimo pasaulis tarsi žinodamas ko mums reikia neatsilieka nuo mados ir nuo poreikio kurti nauja, tad gali pasiūlyti įvairių naujovių lytėjimui ir gėrėjimuisi: minkštumas http://nuogosavys.lt/produktas/borgo-depazzi-giza-piu-100-medvilnes/, matiškumas http://nuogosavys.lt/produktas/katia-missouri/, jaukiai šiurkštus blizgutis http://nuogosavys.lt/produktas/fashion-cotton-metallise-medvilne-53-akrilas-35-mettalic-12/, minkštas pūkuotis http://nuogosavys.lt/produktas/katia-cotton-merino-plus/, kontrastingas marginimas http://nuogosavys.lt/produktas/borgo-depazzi-angora-angora-40-poliamidas-40-vilna-20/.