Mezgimo siūlų skaičiuoklė

Su didžiausiu džiaugsmu norime jums pristatyti mūsų sukurtą mezgimo siūlų skaičiuoklę.

 

Kiekvieną kartą mes abejojame, kiek reikės mūsų idėjai mezgimo siūlų. Nesinori nusipirkti per daug ir kaupti pilnas lentynas likučių. Bet nesinori nusipirkti ir per mažai. Nes skirtingų pirkimų siūlai gali skirtis dėl skirtingos tiekimo partijos, tad gali skirtis jų spalvos atspalvis ir tai tikrai nepapuoš mūsų mezginio. Tad mes norėtume elgtis tvariai, be reikalo neišlaidauti, neeikvoti gėrybių, kurių mums nereikia. Štai tokių minčių vedini ėmėmės eksperimento sukurti kiekvienai mezgėjai reikalingą įrankį – siūlų skaičiuoklę.

Dabar nuspręsti kiek jums reikės mezgimo siūlų padės skaičiuoklė .

Iš pradžių keli naudojimosi instrukcijos sakiniai:

Kaip naudotis skaičiuokle:

  1. Išmatuokite savo būsimo mezginio dydį (megztukui matuokite – ilgį, plotį, rankovės ilgį ir plotį per plačiausias vietas, pledukui matuokite jo ilgį ir plotį)
  2. Suveskite savo dydžius į skaičiuoklę
  3. Suveskite mezgimo siūlų techninius duomenis (bandynuko matavimus ir siūlo ilgį kamuoliuke)
  4. Programa jums rodo iškart kiek reiktų mezgimo siūlų ilgio ir kiek tai susidarys kamuoliukais.

 

Tiesa, kaip ir visi modeliavimo įrankiai, šis turi savo patikimumo ribas. Atkreipkite dėmesį, kad skaičiuoklės parodymai gali nesutapti su gamintojo. Ir tam yra įvairių ir labai suprantamų priežasčių. Viena dažnesnių yra skirtingos dydžių lentelės. Jau pirkdami drabužius susidūrėme, kad britų, italų ar prancūzų dydžiai šiek tiek tarpusavyje skiriasi. Pavyzdžiui Ispanijos siūlų gamintoja rekomenduoja šiek tiek mažiau siūlų tam pačiam dydžiui, nei rekomenduoja vokiečių gamintojai. Kai kurie siūlų gamintojai stengiasi išvengti šio painaus uždavinio ir rekomendacijų nepateikia iš vis arba pateikia labai plačiose ribose, pvz. z 10-12.

Aptarkime, nuo ko gali priklausyti siūlų kiekis.

  1. Pirmiausia jis priklauso nuo pasirinkto drabužio modelio. Mūsų skaičiuoklė skaičiuoja paprasčiausią modelį be jokių papuošimo detalių. Jei jūsų modelis turi daug uždedamų kišenių, didelių apykaklių, rauktų rankogalių ar kitų nestandartinių sprendimų, jus vis dar galite naudotis skaičiuokle, bet šiek tiek išmaniau. Pirmiausia suskaičiuokite modelio be detalių siūlų kiekį. O tada į skaičiuoklę suveskite atskirai kiekvienos detalės dydį, bandydamos įsivaizduoti detales jau kaip stačiakampes figūras. Šiame etape naudokitės programėlės dešine puse (pledo skaičiavimo schema).

Programėlę mes testavome mezgant megztuką Katia merino baby siūlais. Skaičiuoklė parodė, kad tokiam megztukui gali reikėti 5,12 kamuoliuko siūlų. Norėdami „sutilpti“ į 5 kamuoliukus, šiek tiek patrumpinom planuotą rankovių ilgį. Ir sutilpome, pavyko ir megztuką numegzti ir siūlus išbandyti.

2. Reikalingų siūlų kiekis labai reikšmingai priklauso nuo mezgimo rašto. Į tai atsižvelgėme. Tai yra užkoduota jūsų bandynuke. Jei mezgate bandynuką pasirinktu raštu ir suvedate šiuos duomenis į skaičiuoklę, tai skaičiuoklė jau suskaičiuos siūlus konkrečiam raštui. Jei naudojatės gamintojo rekomendacijomis, tai žinokite, kad jie vertina bandynuką mezgant lygiuoju raštu (tai yra be jokio rašto).

3. Mezgimo siūlų kamuoliukų skaičius priklauso nuo kamuoliuko svorio. Dažniausiai galime įsigyti siūlų, susuktų po 50 g. Rečiau po 100 O po daugiau pasitaiko visiškai retai. Kai į skaičiuoklę suvedate kamuoliuke esančių metrų kiekį, programa iškart supranta, kad tai ir yra tas siūlų KVANTAS (kamuoliuko dydis), kuriais jums bus sumatuotas jūsų poreikis.

 

Kviečiame naudotis, eksperimentuoti, tikrinti. O patikrinę, palikite savo atsiliepimus. Gal kurie nors siūlai elgiasi kitaip, nei mes modeliuojame.

 

Sėkmės!

 

 

 

Comments are closed.