Rellana Ariana kojinės su bumerango kulnu

Kaip dažnai man nutinka, šis mezginys atsirado iš nenumaldomo noro išbandyti siūlus, čiupinėti ir gėrėtis jais mezgant, o ne tik praeiti nuleidus galvą pro jų lentyną. Tiesa pasakius, kurį laiką vaikščiojau aplink juos, kovodama su noru išbandyti. Kovojau, nes kojinių mezgimas manęs “neveža” tiek, kiek kiti darbeliai.  Bet vaikščiojau aplink neilgai. Gal dvi dienas. Trečiąją dieną viską mečiau, ir puoliau į trumpą, bet efektyvią kelionę po kojinių su merino siūlais pasaulį.

Oi smagi tai buvo kelionė. Kiekviena nauja eilė – vis naujas atspalvis.

Siūlai: Rellana Ariana.

Keli žodeliai apie siūlus: Rellana Ariana – tai vokiški, kojinėms skirti siūlai, todėl jų sudėtyje yra 25% sintetikos. Bet už tat visa kitą yra pati meiliausia pasaulyje merino vilna. Siūlas plonas, skirtas megzti 2-3 mm virbalais.

Visgi vien naujų ir įspūdingų siūlų neužteko. Dar išsipakavau naujausius Addi virbalus (trumpučius metalinius virbalus su valu, kurių kiekvienas virbaliukas yra skirtingo ilgio). Dešinėje rankoje laikyti skirtas virbalas – ilgesnis, kairėje – trumpesnis. Ir tai yra idealus sprendimas toms, kurios nemėgsta penkių virbalų komplektėlių. O aš ir nesu baisi penkių virbalų fanė, nors stipriai jų nepeikiu, daug kur jie praverčia. Visada nuo jų pradedu mezgimą, neretai jais mezgu kulną ar kitas smulkesnes detales. Tad po ranka juos tikrai turiu (dažniausiai tai Rico medinukai). Ir visgi sukti ratus kojinėse yra geriausias būdas megzti ratu virbalais su valu. Taip galima išvystyti neblogą mezgimo greitį, kai nebereikia vis pakeisti virbaliuko.

Technikos

Be naujų virbalų, šioms kojinėms išbandžiau ir dvi naujas technikas. Tai kojinės mezgimas nuo pirštų ir tamprios gumutės mezgimas. Šis mezgimo būdas pasirodė gerokai pranašesnis nei kiti mano bandyti būdai jau vien todėl, kad gumutė išeina labai daili, nespaudžia kojos, dailiai guli, o ties pirštais nėra jokių papildomų siūlių, be kurių daug maloniau gyvena pirštai.

Siūlai nenuvylė ir sugulė į labai mielas ir elegantiškas vyriškas kojines. Iš pradžių lyg ir gluminausi, kad nepavyks numegzti identiškų spalvų dviejų kojinių, lyg ir girdėjau kitų mezgėjų kritiką analogiškai margintiems siūlams, bet vėliau supranti, kad to skirtumo net nepastebi. Nors kaip ir suvoki, kad kojinės skirtingos, fiksuotoje vietoje spalvos nėra identiškos. Bet tai visai netrukdo. Žvilgtelkite į nuotraukas, ar gi kojinės neatrodo, kaip iš vienos poros? Nesumaišysi, nebent tokias turėsi net dvi poras. Tada jau nebeatskirsi kuri kojinė iš kurios poros.

Visai pamiršau, kad kojinių kulnus mezgiau bumerango principu. Jis kol kas man yra elegantiškiausias, o grožis man dažnai svarbiau nei funkcionalumas. Nors tiesa, girdėjau internete labai gerų atsiliepimų apie tokių kulnų nešiojimą.