Užklotas Nr. 1 iš Katia Cotton Merino mezgimo siūlų

Noriu pradėti seriją tinklaraščio įrašų apie užklotus, dar kitaip pledukus. Tebūnie kalbėsime apie užklotus. Taip turbūt lietuviškiau. Užklotas gali pasirodyti paprastas mezginys, nes jam numegzti nereikia jokių konstrukcinių žinių ar įgūdžių, kurių prireikia megztukui ar skraistei. Atrodytų mezgi sau lygiai, be akių skaičiavimo ir laimingas. Visgi mezgant užklotus irgi yra daug subtilybių ir kantrybės išbandymo. Daugiausia turbūt prireikia kantrybės. Kaip besiguosi ir kaip beskaičiuosi, bet mezgant tokį didelį daiktą tenka ir akis paskaičiuoti, ir milžinišką skaičių eilučių primegzti.

Svarbiausias turbūt etapas yra tiksliai išsimatuoti, kokio dydžio norisi ir kokį dydį pajėgtumėte numegzti. Na ir neišvengsite tikslaus matmenų skaičiavimo. O padaryta maža klaidelė skaičiuojant akis, dideliame užkloto akių skaičiuje gali virsti į 10 cm paklaidą. Tiesa, jei mezgate sau, tai ir tai nebūtų didelė bėda.

Siūlai

Šis kaip ir didžioji dalis būsimų įrašų bus apie Jolantos megztus užklotus.  Ji jau gerus penkerius metus mezga įvairaus dydžio užklotus. Tad ją drąsiai galime laikyti užklotų siūlų žinove. Ji visus savo užklotus mezga iš Katia Cotton merino. Sako – tai geriausi siūlai tam reikalui. Ir ne tik todėl, kad jų geras storis (mezgama 4.5 – 5 mm virbalais). Dar ir nešiojasi gerai – skalbiasi be priekaištų, atlaiko ir ekstremalų dėvėjimąsi verandoje. Nuotraukoje kaip tik „pledo” rinkinukas – 20 vnt siūlų ir tam skirti virbalai. Ne vienai mezgėja tokį rinkinį vis supakuojame ir išsiunčiame.

Tai gi, viengulės lovos  užklotui užtenka dvidešimt vnt siūlų kamuoliukų. Bet tai, ką matote nuotraukoje yra diiiiidelis užklotas dvigulei lovai. jis nebeskirtas užsikloti verandoje. Jis turi vieną ir labai svarbią dizaino misiją – užkloti lovą. Tokio dydžio užklotui ir siūlų reikia dviguvai – keturiasdešimt vienetų. Tenka pripažinti – vaizdas ypatingas ir įspūdingas.