Žalia vasarinė suknelė mergaitei

Patyrusios mezgėjos su manimi sutiks, kad vasara nė kuo neblogesnis metų laikas megzti. O gal net geresnis. Vakarai ilgi, šviesūs, o ir atokvėpio valandėlę taip malonu prisėsti ant suoliuko ar pievoje su mezginiu rankoje ir pasiklausyti žiogų svirpimo.

Tad štai medvilnės vasarinė suknelė mergaitei, kurią numezgiau vasaros metu verandoje. Vasara dar labiau nei visada kyla poreikis megzti nėrinius. Tad panardžius interneto platybėse, nesunkiai gali prisižvejoti nėrinių pavyzdžių.

Išsirinkau suknelės modelį su keliais sijono raukiniais. Klausite ar nebijojau, kad užtruksiu daugiau laiko su šiuo modeliuku? Tikrai nebijojau, atvirkščiai, džiaugiausi, kad galėsiu „prisirišti“ ilgesniam laikui. Tiesa, neapsėjau be modelio adaptavimo. Originalioje versijoje buvo rekomenduojami trys sijono aukščiai, aš pasitenkinau dviem ir nepasigailėjau ir ne tik dėl ilgio. Tai suvokiau tik po gerų metų jau suknelę atidavus eksploatacijai. Suknelė ir su dviem kvalbonais buvo gan sunki. Medvilnė yra medvilnė.

Nors suknelės modelis turi net du sijono sluoksnius, o kiekvienas „kvalbonas“ papildomai parauktas, tad efektyviai tokiam mezginiui reikia daugiau mezginio akių nei būtų „šiaip“ suknelėje, bet mezginys plaukte plaukė ir tarsi nejučia pasibaigė. Arba nepasibaigė, bet buvo iškilmingai pabaigtas. Nors teisybės dėlei reikia pasakyti, kad pasibaigė, nes pabaigus atėjo liūdesys, kad dabar liko jį tik nešioti, o ne megzti. Na bet malonumas malonumu, o praktiškumo reikalavimas mezginio funkcijai vis tiek turi būti įvertintas.

Šiek tiek patyriminių atsiliepimų. Vasarinė suknelė iškart buvo skirta kasdienybei, nes jokios specialios progos horizonte nebuvo numatyta. Suknelė buvo mezgama iš medvilnės 4 mm virbalais. Toks virbalo storis bando pasakyti, kad siūlas buvo santykinai storas. O dar tie du sijono raukiniai. Turiu pripažinti, kad vasarinė suknelė  išėjo sunkoka, sverianti ir ne taip jau lengvai plazdanti. Tad gal tai suveikė kaip ribojimas ir nešiotoja vis ieškodavo progos nuo jos išsisukti.

Štai jau bus trečias sezonas, kai ši vasarinė suknelė mergaitei vis išsitraukiama ir panešiojama reikiamomis progomis. Džiaugiuosi, kad laikui bėgant nešiojama vis gausiau, nors ir nešiojamųjų daiktų skaičius auga.

Rekomenduojami mezgimo siūlai

Iš šios suknelės mezgimo istorijos pasimokiusi, kai ėmiau formuoti nuogosavys.lt parduotuvės asortimentą, pirmiausia ieškojau įvairių medvilnės atitikmenų, kad ji būtų patogesnė kasdienybei. O svarbiausia, būtų lengvesnė. Ir radau. Radau Katia Cotton stretch, medvilnės su lašeliu poliesterio. Poliesteris ne tik išlengvina medvilnės pluoštą, bet ir padaro jį tampresnį ir jau todėl malonesnį nešioti kasdien. Dėl tamprumo medvilnė tampa tarsi lankstesnė, mažiau varžo judesius ir natūraliau priglunda prie kūno formų. O ką tai reiškia mums, mezgėjoms, mamoms ir močiutėms? Kad tokia medvilnė tiks ir mūsų vaikučių drabužėliams. Rekomenduojame. O štai ir spalvos labai malonios. Ne tik mėtų žalia, kaip šios suknelės, bet ir viščiukiškai geltona, ramiai rausva, ar nuobodžiai praktiškai pilka.