Liemenė-pelerina mažai mergaitei iš Borgo de Pazzi siūlų

Liemenė pelerina mažai mergaitei buvo mezgama gimtadienio proga. Dvejų metukų mergaitės gimtadieniui ieškojom megztos dovanos. Taip susiklostė, kad kai atėjo supratimas, kad reikia tokios dovanos, iki gimtadienio buvo belikę tik 4 dienelės, o dar dovanai pasiekti gavėją reikėjo savaitės (nors ir ne už Atlanto, bet ir „giliai“ Europoje atstumai nemaži). Tad laikas spaudė. Reikėjo išrinkti tokį modeliuko, kurį galima būtų sąlyginai greitai numegzti. Be to norėjosi, kad daikčiukas būtų praktiškas.

Pavarčiau „internetą“ ir akys užkliuvo už pelerinos stačiu kaklu, bet be rankovių. Išrinkus modeliuką, siūlų rinkti jau nebereikėjo. Iš karto atėjo supratimas – Borgo de Pazzi Soavia. Šio siūlo nereikia nė čiupinėti, iš nuotraukos matosi siūlo gerumas: purumas, subtilus blizgesys. O sudėtis sako, kad tai jaukiai šiltas pluoštas patiems brangiausiems mūsų žmonėms (merino vilna, šilkas, mohera). Vadinasi bus ir minkštas bei jaukus.

Kaip visada tokiuose reikaluose: mezgi mezgi ir numezgi. Trys kamuoliukai ir drabužėlis yra. Tiesa, paskutiniojo liko nemažai nesunaudoto. Bet sutilpti be trečiojo irgi neišėjo. Visgi modelio išbaigtumas svarbiau nei siūlo taupymas. Modeliukas tuo geras, kad numezgus belieka susiųti tik dvi trumpas siūles pečiuose, įsiūti dvi sagute ir jau belieka tik skalbimas ir džiovinimas. Tiek tos patirties.

Soavia

Tad susipažinimas su Borgo de Pazzi Soavia pasirodė labai sklandus. Vėl Borgo de Pazzi nustebino. Maniau, tai storas siūlas (visgi gamintojas rekomenduoja megzti 5-6 mm virbalu), o iš storo siūlo nieko delikataus nenumegsi (tokį mano įsitikinimą suformavo ankstesnė mano mezgimo patirtis iš atsitiktinių siūlų, neretai ieškant pačio pigiausio varianto). Bet tikrai klydau. Mezginys su 5 mm virbalu gaunasi plonas ir gražiai krentantis, vilnijantis.

Smagu dovanoti, dar smagiau ruošti dovanas. Dovana turi būti kokybiška, vos brangesnė nei žmogus pats sau leistų išsirinkti, nes taupyti visada reikia, taip jau mes išmokyti. Tad Borgo de Pazzi Soavia yra kaip tik tai: matoma kokybė net ne specialistui (mezgėjai).