Mezgtukas iš Katia Indiana mezgimo siūlų su mozaika

Katia Indiana mezgimo siūlai pasirodė žiemą kaip rudens-žiemos naujovė. Mezgimo siūlai akį patraukė iškart, bet labai nustebino sudėtis – nė lašelio vilnos, vietoj jos medvilnė. Ir tai pasiūlymas žiemai? Nustebau, bet iškart susigundžiau jais.

Kadangi šią žiemą vyriškoji pusė liko nuskriausta (jiems nieko nebuvo numegzta, nešioja jie gerokai intensyviau, tad per sezoną viską sunešioja), reikėjo kompensuoti skolą. Šiek tiek užtrukau ieškodama spalvinių derinių ir bandžiau visokius raštelius. Tuo metu buvo madoje mozaikos rštas. Buvo aišku tik tiek – bus vyriškas megztinis.

Spalvų deriniai mozaikai

Po kelių bandymų su spalvų deriniais ir raštais, pagaliau ėmė matytis visas užmanymas drauge. Šis, tas retas kartas, kai nebeišsisukau be žymeklių. Dažniausiai jų nenaudoju, bandau pasitikėti savo pastabumu. Bet šie kačiukai pasirodė tokie mieli. Be to ir per daug galvoje reikėjo laikyti detalių, tad žymekliai gerokai palengvino gyvenimą. Nors ne apie kačiukus šį kartą, bet apie sprendimą derinti labai margą siūlą su visiškai nemargu. Nesiryžau savo „dizaineriškų” sprendimų taikyti neatsiklausus. Suderinau, gavau pritarimą ir pradėjau 🙂

Kad kažkiek prigesinti Indiana margumą, draugėn sumezgiau Katia merino prime mezgimo siūlus. Jei pastebėjote, jie pigesni nei vidutiniškai kainuoja kokybiški merino siūlai. Turėčiau „pateikti atsiliepimą”? Nepagalvokite, kad giriu, nes tai siūlai iš mūsų parduotuvės, bet tikrai smagūs mezgimui. Gal jie vos vos kitokie, kažkokie mažiau pilni gerumo, nei geriausi, bet pajusti gerumo pamažėjimą nėra taip lengva.

Pradžioje buvau atmetusi idėją įdėti dar ir lašišos spalvos siūlą. Bet atrodo suklydau, tad teko išardyti. Grįžau prie pirminės minties. Šį kartą skubėjau. Labai buvo smalsu, kaip toks marginimas atrodys drabužyje. Jei pavyks, norėtųsi, kad panešiotų dar žvarbiam orui esant.

Netikėtumai

Kaip dažnai nutinka, bemezgant ir įsivažiavus net užmiršti padaryti kelias proceso nuotraukas. Pradėjau megztuką, bet net nebuvo kada nufotografuoti. Tad gerai dokumentuota liko tik pradžia ir pabaiga.

Pradėjus megztuką megzti, lyg ir neplanavau numegzti ilgą, bet kažkaip užsihipnotizavau (ne gi taip greit gali rimtą daiktą numegzti!), tad teko viską paaiškinti „Dizaino sprendimu” .

Nežinau kaip jums, o man gražu. O ir čiupinėjimui labai jaukus siūlas. Bet dar reikėjo praeiti „draugelių” vertinimą. Jei jie nepriims, teks pačiai nešioti. Bet jie priėmė, ir pačiam sūnui pasirodė patogus, tad atrodo bus nešiojamas iki prairusių alkūnių. O ilgis benešiojant pasirodė, kaip privalumas. Būtent dėl ilgio ir sulaukiau daugiausia gerų atsiliepimų.

Tiesa, po pirmų nešiojimo metų, alkūnės neprairo. Visgi medvilnė ir sintetika yra gerokai ilgaamšiškesni pluoštai nei kokia vilna.

Mezgėja mane supras kaip didžiavausi, kai megztukas buvo nešiojamas ir į mokyklą, ir į pliažą atostogaujant.