Vyriškas megztukas iš Rico Melange Garzato siūlų

Siūlai

Rico melange Garzato mezgimo siūlai sukurti vejantis šio laikmečio madas mezgimo siūluose, kai siūlą dažo kompiuteriu. Tai įmanoma tik fabrike, kurimame stovi moderniausios kompiuterizuotos mašinos. Tuomet išgaunama neįtikėtinų derinių, galima kontroliuoti dažomos vietos ilgį ir nuolatinį spalvos atsikartojamumą. Štai Garzato kaip tik ir yra toks.

Aš net visus metus užtrukau tik žiūrėdama į nuotraukas, nes niekaip negalėjau perprasti siūlo faktūros. Atrodė – marginimas kažkoks nematytas, atspalviai per margi. O siūlas tai tik pusvilnė. Ar mes Lietuvoje megsime iš pusvilnės, oi ne, „nelygis“?

Bet neilgai trukus ryžausi išbandyti ir gamintojas atsiuntė primas keturias spalvas. Ir o stebukle, buvau nustebinta. Siūlas stebuklingas – lengvas ir su pūkeliu. Kaip tokį padaryti…. Ir spalva…spalva neįtikėtina. Atrodo, sumargintos gerokai kontrastuojančios spalvos, kurios gal net ne visada dera, o ir margumynas turėtų būti nemalonus. Bet toli gražu ne tiesa. Atvirkščiai, susimargina į tokius natūralius perėjimus ir taip puošniai nerėžiant akį pagyviną visą didelį mezginio plotą. Bet keisčiausia yra faktūra – išlengvinta kaip dabar yra technologijų madoje per pūrumą.

Siūlai susukti į didelius 200 g kamuolius. Tas ir gerai, ir blogai.  Gerai, nes nėra jokių surišimų. O ir mums nereiks surišinėti. Bet toks didelis kamuolys jau bando pranešti – kamuolys skirtas dideliems mezginiams. Pasirodė, kad megztuaks nepakankamai didelis mezginys .

Megztukas

Nusprendžiau siūlą išbandyti mezgant vyrišką megztuką. Kaip visada, laikausi gamintojo mezgimo rekomendacijų, ko niekada nedarau gamindama ar skaitydama naujo daikto naudojimosi instrukcijas. Tad imu 4.5 mm virbalą. Mezginys išeina gan retas, bet dėl esamo pūkelio retumo nesimato, tik jaučiamas lengvumas.

Jau megzdama susipratau, kad 200 g kamuolio neužteks, bet antrojo kamuolio tikrai neišmegsiu. Taip ir buvo. Megztukui prireikė tik 270 g siūlo. Gan didelis kamuolys dar atliko nesumegztas. Iš jo reiks megzti šaliką – baktusėlis. Bus komplektas. Bet ši istorijos dalis gali greitai ir nepasirodyti. Nes dar yra visą eilė kitų nebandytų siūlų, o dar didesnė eilė laukia prašymų. Taip ir skamba iš visų pusių: man raudonas kojines, man megztuką su kliošo rankovėmis, o kur mano naujos žieminės kojinės, noriu šaliko, kada numegzti skraistę…Nežinia nė ko stvertis. Štai tokio spaudimo genama bent šį megztuką susiuvau be jokio užlaikymo. Ėmiau ir susiuvau iškart numezgusi.