Baktusėlis sesei iš Rico melange Garzato

Rico melange Garzato siūlai susukti į didelius didelius kamuolius. Iš nuotraukos ir nepasakysi. O kamuolyje po 200 g siūlo. Lengvai iš vieno kamuolio išeis šalikas.

Nors jie ir ne šio rudens naujiena (jie pasirodė prieš metus), ryžto jais prekiauti sukaupiau tik šiais metais. Vis nesupratau kas čia per siūlas.

Siūlo keistumas

Mes lietuviai juk nemėgstame pusvilnės, o čia kažkokia tai pusvilnė. Mąsčiau kaip tikra taupanti ir abejojanti lietuvė. Galvojau: pusvilnės siūlas bus sunkus, gal net bjaurus, čia gi ne šimtaprocentinė vilna. O dar tas marginimas, kaip senų siūlų išardžius seną megztuką. Aš juk visiškai užmiršau, kad tai RICO, iš Vokietijos. Kad Vokietijos gamintojas visada prigalvoja ką nors netikėto ir jo produkcijos pavadinti nekokybiška niekaip neįmanoma. Visa tai pamiršau iki šio rudens. Kol įsižiūrėjau, kad jis su keistu pūkeliu. Atėjo geneali mintis – reikia pabandyti. Ir štai eilinė „Eureka” įvyko. Siūlai atkeliavo ir pasirodė stebuklingai lengvi, pūkuoti, bet nesipūkuojantys, šilti, bet oriniai.

Pirmoji šiuos siūlus išbandė Irena.

Šalikėlis baktusėlis

Irena  jau seniai garsėja kaip baktusų karalienė, daug jų įvairių yra primezgusi. Šitą mezgė pagal principą: vienoje pusėje pridedama kiekvienoje eilėje, kitoje pusėje nuimama po akį kas antroje eilėje.  Ir viskas, gaunasi dailus šalikas.

Na apie patį baktusėlį daug ir neparašysi. Galima tik priminti, kad mezgamas jis nuo kampo. Bet keli techniniai dalykai žinoti galima. Irena šį šalikėlį mezgė pagal sesės užsakymą. Kadangi tai iškart buvo užsakymas šeimos viduje, buvo galima pasirinkti ir spalvas. Sesuo išsirinko mėlyną. Baktusėlį mezgė su 3 mm virbalu. Tiesa, gamintojas rekomenduoja 5 mm virbalus. Mezginys gavosi gražus ir pūrus. Vienu kuo Irena skudnėsi megzdama, tai, kad padarius klaidelę, nebeik nesiardė. Po to jau kai ir aš pati išbandžiau šį siūlą, viskas pasidarė aišku. Kad mezginys gautųsi purus ir orinis, reikia megzti didesniu virbalu, tuomet ardosi be jokių trukdžių. Tiesa, tada jis gaunasi toks retesnis. Irena norėjo tankesnio, tad teko susitaikyti, kad klaidų daryti negalima 🙂